Skąd pomysł na tę stronę?

Categories Program do firmyPosted on
oprogramowanie dla firm

Gdyby nie spotkanie z jednym z Klientów,
ta strona nigdy by nie powstała!

Warto rozmawiać!

Pewnego grudniowego przedpołudnia, podczas spotkania z przedstawicielem Klienta, wspomniałem o dość oczywistej, jak się okazało jedynie dla mnie, funkcji w programie. Zdziwiłem się, że mój rozmówca nie miał o niej pojęcia, chociaż używa aplikacji od wielu lat i jest raczej jednym z tych zaawansowanych użytkowników, którzy eksplorują oprogramowanie dogłębnie, a nie tylko klepią podstawowe opcje. Dodatkowo zapytał „skąd niby miałem to wiedzieć”, to pytanie przechyliło szalę.

Ta rozmowa uświadomiła mi, że skoro on nie zna tej funkcji to co dopiero mniej zaawansowani użytkownicy, gorzej radzących sobie z oprogramowaniem.

Pora to zmienić :)

Małe wtrącenie

Aktualnie czytam najnowszą książkę Michała Szafrańskiego pt. „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”, w której autor dość często podkreśla jak ważne jest umiejętne skalowanie biznesu. Wg mnie nie tylko biznesu.

Skalowanie

No właśnie, skalowanie. Przecież, jeśli dziś odpowiem na pytanie jednej osobie, to jutro kolejne osoby mogą pytać o to samo, zamiast znów poświęcać czas i energię na odpowiadanie po raz setny na ten sam problem lepiej skierować zainteresowane osoby do miejsc, jak to, gdzie znajdą odpowiedź na nurtujące ich pytanie, a być może, przy okazji, przeczytają inny artykuł opisujący problem, który również ich dotyczy.

Przed nami końcówka roku, dziś jest drugi dzień Świąt Bożego Narodzenie, powoli dochodzę do siebie po spotkaniach z rodziną, przygotowując się na jutrzejszy dzień w pracy. Szukam wolnej domeny internetowej, którą mógłbym wykorzystać aby realizować swoją małą misję edukacyjną. Oprogramowanie.info wydaj się być domeną idealną, gdyż pisał będę o oprogramowaniu, które tworzy firma, w której pracuję, a info, odnosi się do przekazywania informacji. Nieźle to sobie wymyśliłem, co nie :)

Przed nami Nowy Rok 2019. Niech będzie dla nas wszystkich lepszy, łatwiejszy i przyjemniejszy. Mam nadzieję, że wpisami pojawiającymi się na tej stronie, przynajmniej niektórym z Was ułatwię codzienną pracę z oprogramowaniem.

Trzymajcie kciuki i zapraszam do rozmów w komentarzach i mailach.